Necla Filiz Mart "Neden Bölgemizdeki Siyasiler, Mısır Hakkında Sessizler"

Kategori Güncel

Geleceğin Milletvekili aday adaylarından ve bölgenin ilk bayan milletvekili adayı Necla Filiz Mart, Mısırdaki Katliamlara sessiz kalmayarak, Mısır’daki katliamları kabul edilemez olduğunu belirterek, "Ordu’nun yaptığı bu katliamlar demokrasi arzusunu bastıramayackatır. Mısır, hak ettiği demokratik rejime er ya da geç kavuşacaktır” dedi.

Osmaniye bölge milletvekilliğinden aday adaylığını açıklayan Necla Filiz Mart, " Tüm Türkiye Mısır için ayağa kalkarken, ne yazık ki, bölgemizden ki, özellikle siyasilerimizden her hangi bir sesin çıkmaması bizleri derinden üzmektedir. Mısır’da meydana gelen, bazı kaynaklara göre 600 ölü, bazı kaynaklara göre ise 3 bin ölünün ve binlerce yaralının olduğu ordu katliamını çok sert şekilde eleştirerek, "Tamamen demokrasi arzusuyla sokaklarda ve meydanlarda bulunan, demokratik haklarını arayan, üstelik şiddete bulaşmamış kitlelere ateş açılması, planlı şekilde yangın çıkarılarak katliam yapılması kesinlikle kabul edilemez bir durumdur. Mısır’da meşru Cumhurbaşkanını ve yönetimi görevden alarak darbe yapan, demokrasi arzularını haykıran milyonlara, kitlesel şiddet uygulayan Mısır Ordusu’nu kınıyoruz, lanetliyoruz ve akıl, izan ve vicdana davet ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2013-08-16 11:19:01
  • Ziyaret: 2747
  • (Suanki Oy 5.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times