Topal: O Kahraman Askerde, Poliste Anadolunun Bağrından Çıkan Bizim Evlatlarımızdır

Kategori Güncel

Düziçi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bakanı İsmet TOPAL, şehit aileleri, gaziler ve yönetim kurulu üyeleri, birlikte, Şehit J. Komdo Er Mehmet KIL'ın ailesi tarafından kurtuluş mahallesindeki baba evinde okutulan Mevlüd-i şerif programnına katıldılar.

Tuncelide vatani görevini yapmakta 02.08.2007 Tarihinde teröristlerle girdiği çatışmada kahpece şehit edilen,J. Komdo Er Mehmet KIL'ın baba evinde Mevlüd-i şerif okunarak bütün şehitlerimize ahirete intigal eden gazilerimize dualar edildi.Yapılan duanın ardından kısa bir konuşma yapan dernek Başkanı İsmet TOPAL yaptığı konuşmasında; Ahirete intikal eden, bütün şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Değerli Misafirler, Şehit olmak, gazi olmak, her insana ve her ailenin evladına nasip olmayacak, yüce bir makamdır.Ne mutlu bu makamın sahiplerine ve onların ailelerine.Dernek yönetimi olarak, o Mübarek şehitlerimizin geride bıraktığı,anne, baba, eş ve çocuklarına,bizlere emanet ettiği,bu cennet vatanımıza, sonsuza kadar sahip çıkmak, bizlerin asli görevi olduğu gibi, yüce Türk milletinin de asli görevi olmalıdır.Bu şehitler hepimizin şehididir. 

Vatanı bekleyen askerlerimizede,polislerimizede sahip çıkmalıyız,Onlar ülkemizin ve geleceğimizin teminatıdır.Çünkü onlar,uzaydan gelmediler,O Kahraman askerde,poliste Anadolunun bağrından çıkan, kendi yetiştirdiğimiz,bizim Kahram evlatlarımız,canlarımızdır. Onlar,senin oğlun,benim oğlum, senin kardeşin benim kardeşim neticede onlar bizim evlatlarımızdır. Onlar vatan topraklarında görev yapmasalar bugün bizler burada huzur içerisinde oturamayız. Ateş düştüğü yeri yakıyor, bugün bizlerin yüreği yanıyor, giden gencecik fidanlar geri gelmiyor.

Yüce Türk Milleti olarak,yaşanan 15 temmuzda darbe girişimi ile birlikte içimizdeki ve dışardaki ülkemizi bölmeye çalışan hainlere karşı çok dikkatli ve uyanık olmalıyız. Bu tür hainlere karşı yeri ve zamanı geldiğinde atalarımızın osmanlı tokadını suratlarına indirdiği gibi bizlerde indirmeliyiz.Yüce Türk Milletide,15 temmuzda darbe girişiminde bulunan hainlerin suratlarına osmanlı tokadını bir kez daha indirmiştir. 

Ülkemiz üzerine de oynanan kirli oyunları birlik ve beraberlik içerisinde bozmalıyız.Bu duygu ve düşüncelerle ahirete intikal eden bütün şehit ve gazilerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyor, şehit ailelerimize ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum.Şahsım ve derneğimiz adına, bizleri yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.Diye konuştu.

Şehidimizin babası İbrahim KIL' da;Ben oğlumun her sene yıldönümü nedeniyle,hem oğlum için,hemde bütün şehitlerimiz ve ahirete intikal eden gazilerimiz için ve Allah rızası için, yemekli Mevlüd-i şerif okutarak bütün şehitlerimize, ahirete intikal eden gazilerimize ve yakınlarımza hep birlikte dualar ederiz. Diye konuştu.

Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-07-26 22:40:07
  • Ziyaret: 1138
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times