39 engelli bir günlük asker oldu

Kategori Sokağın Nabzı
Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Osmaniye’de 39 engelli bir günlük asker üniforması giyerek asker oldu.

39. Mekanize Tugay Komutan Yardımcılığı Osmaniye Karaoğlanoğlu Kışlası'nda gerçekleştirilen etkinlikte bir günlük asker olan engelliler, Türk bayrağı ve silahların bulunduğu masada yemin ettikten sonra tören geçişi yaptı.


Programda konuşan Piyade Üsteğmen Bahadır Yalman, asıl engelin bedende değil, zihinde, düşüncede ve anlayışta olduğunu söyledi. Türk ordusunun maddi ve manevi havasını teneffüs etmek için gelen bu kişilerin engelli olmalarının bir eksiklik değil yalnızca farklılık olduğunu belirten Yalman, "Engelli kardeşlerimizin farklılıklarını eksiklik olarak görmek onların önüne asıl ve en zor engelleri çıkarmaktan başka bir şey değil. Dünyanın birçok ülkesinde bırakın engellileri, sağlam insanlar bile askerlik yapmaktan kaçarken, vatan ve millet kavramlarının anlamlarını göz ardı ederken, buradaki kardeşlerimizin bir günlüğüne dahi olsa askerlik yapmak istemeleri 'Her Türk asker doğar' sözünün bizlere ne kadar yakıştığının canlı delilidir." dedi.

Törene Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Garnizon Komutanı Muhabere Kurmay Albay Ersin Kaya, Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ve engelli gençlerin aileleri katıldı. Programın sonunda engelli askerlere temsili terhis belgesi verildi.

Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2013-05-11 01:39:27
  • Ziyaret: 4890
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2020 Düziçi Times