Aile Hekimine yapılan saldırıya, OSAHED tarafından protesto

Kategori Saglık
Osmaniye Aile Hekimleri Derneği (OSAHED) tarafından Düziçi 2 nolu aile sağlığı merkezinde görev yapan Aile hekimine hastası tarafından yapılan saldırıyı bir basın açıklaması ile protesto ettiler.

Düziçi 2 no´lu Sağlık ocağı Aile Sağlığı Merkezinde 08.02.2016 Tarihinde günü saat 15.30 sıralarında aile hekimine ilaç yazdırmak için gelen hasta, doktora eczaneden kendi aldığı ilacı yazdırmak istedi Aile Hekimi yazamayacağını söylediğinde,sözlü hakaret ve fiili saldırı teşebbüsünde bulunmuş ve muayene odasını dağıtmıştır.Bu olay üzerine,OSAHED başkanı Dr. Yusuf Başak yönetim kurulu üyeleri ve düziçide çalışan aile hekimleri,Türk Sağlık-Sen Düziçi şube başkanı İsmet TOPAL ve bazı sağlık çalışanları,yapılan salıdırıyı ve şiddetin her türlüsünü kınamak amacıyla basın açıklaması yapmak için,Düziçi 2 no´lu Sağlık ocağı Aile Sağlığı Merkezinde önünde 09.02.2016 Tarihinde saat :12.30 da topaldılar.
Burada OSAHED başkanı Dr. Yusuf Başak yaptığı basın açıklamasıda;

Gecesini gündüzünü insanların hayatını kurtarmaya adayan sağlık çalışanlarımıza yönelik gerçekleştirilen bu saldırıların önüne geçilmesi amacıyla ‘Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans´ kampanyasında bir dizi önlemler alınmasına rağmen bu şiddet olaylarının önüne geçilemedi. Sağlık kurumlarımızda hastaların sağlığı nasıl hekimlere emanetse, sağlık çalışanlarının da canı devlete emanettir. Sağlık çalışanlarının mesaisini güven içinde bitirip evine, ailesine çocuklarına kavuşmasını sağlamak devletin sorumluluğu altındadır.Dedi.

Başak konuşmasına şöyle devam etti:Bu şiddet olayının bir kez daha ortaya çıkmasının güvenlik zafiyeti olduğunu, burada yaşanan şiddet olayı başta olmak üzere pek çok nedene bağlı olarak çalışanlarımız tükenmişlik yaşamaktadır. Bu acı olayla bir kez daha ortaya çıkmıştır ki güvenlik sağlık çalışanlarımızın en büyük sorunudur. 


Güvenlik konusunda her türlü teknolojik ve yapısal imkânlar seferber edilmeli ve hiçbir sağlık çalışanımızın burnunun dahi kanamasına fırsat vermeyecek önlemler hayata geçirilmelidir, buradan halkımızda seslenmek istiyoruz. Sağlık kuruluşlarımızı hizmet üretemez hale getiren bu saldırılara bir yenisinin daha eklenmemesi için devletin alacağı tedbirler kadar, toplumun tüm kesimlerinin sağlık çalışanlarına sahip çıkması da büyük önem arz etmektedir. Aile hekimi arkadaşımıza yapılan bu saldırıyı OSAHED olarak bir kez daha kınıyor, hekime şiddetin son bulmasını umuyoruz diye konuştu.

Türk Sağlık-Sen Düziçi şube başkanı İsmet TOPAL'da burada yaptığı konuşmasında; Gecesini gündüzünü katarak insanlarımızın hayatını kurtarmaya,sağlığına kavuşturmaya adayan,sağlık çalışanlarımıza yönelik gerçekleştirilen bu saldırıları kabul etmemiz mümkün değildir.Son yıllarda saldırı ve şiddet olaylarının dahada arttığı görülmektedir.Gerekli tedbirler alınarak bu duruma son verilmelidir.Saldırıyı yapanlarıda şiddetle kınıyoruz.diye konuştu.


Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-03-05 17:26:17
  • Ziyaret: 1481
  • (Suanki Oy 2.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times