Alkole hayır ayrana evet' dedi, bedava ayran dağıttı

Kategori Sokağın Nabzı
Türkiye’de alkol düzenlenmesinin tartışması devam ederken Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir esnaf alkole tepki olarak vatandaşa bedava ayran dağıttı.

Atatürk Caddesi'nde bir market sahibi iş yeri önünde 'alkol yerine ayran için' sloganları eşliğinde vatandaşa bedava ayran dağıttı. Geçtiğimiz ay babasından kalan mirası işçilerine dağıtımıyla gündeme gelen işadamı Kasım Yasdıoğlu, bu seferde Türkiye’de tartışma konusu olan alkole tepki olarak vatandaşa alkol konusunda uyarmak için ilginç bir yöntem denedi. Yasdıoğlu, iş yeri önüne kurduğu 2 adet yayık ile market işçileri tarafından iş yeri önünden gelip geçen vatandaşlara bedava ayran ikram etti.

Alkole tepki olarak ayran dağıttığını söyleyen Kasım Yasdıoğlu, "Benim haddim değil ama dikkat çekmek istediğim bizlerden biz vazgeçtik gençlerimiz içki içmesin. Gençlerimiz uyuşuk dolaşmasın, uyuşturucuyla kendilerini beslemesin. Ayran içsin, şalgam içsin, çay içsin. Ülkemize mal olmuş, Müslümanlara mal olmuş içecekleri içsin. Alkole hayır,ayrana evet diyorum.” dedi.

Vatandaşlar ise Yasdıoğlu’nun ayran ikramını kabul ederek, çocukların ve gençlerin alkol batağına düşmemesini isteyerek 'alkole hayır' dedi. Camız yoğurdundan yapılan ayrana hayran kalan vatandaşlar bol bol ayran içti.

Bu arada 1,5 yaşındaki çocuğu ile market önünden geçen bir vatandaşın çocuğuna ayran içirmesi dikkat çekti. Duyarlı baba "Kızım alkole alışmasın ayrana alışsın.” dedi.

osmaniyetimes.com
Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2013-05-28 11:55:17
  • Ziyaret: 4668
  • (Suanki Oy 4.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 1 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2020 Düziçi Times