Araziler Buğday Ekimine Hazırlanıyor

Kategori Güncel
Düziçi bölgesinde mısır ve yer fıstığı hasadı tamamlandıktan sonra bölge çiftçileri arazileri buğday ekimine hazırlamaya başladılar. Ovanın her yerinde çiftçiler traktörlerle arazileri sürmeye başladılar. 

Bu koşuşturmayı sitesine taşıyan "Düziçi Times" muhabiri bazı çiftçiler ile bir araya geldi. Çiftçiler "Düziçi Times"e şu açıklamalar da bulundular; "Vatandaşların arazilere koşuşturmasının tek nedeni; "İleri günlerde yağışlar başlayacak. Biz arazileri süremezsek buğday ekimi geç kalır.

 Yağmura yakalanmadan arazileri sürmeliyiz. Yağmur yağdıktan sonraki uygun zamanda tohumları toprağa vereceğiz ve buğday ekimini tamamlayacağız. Zamanında ekilen buğdaylarda verim daha yüksek olur. Bu nedenle havalarında uygun seyretmesini fırsat bilerek arazileri ekime hazırlıyoruz" dediler.
Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2015-11-19 11:33:06
  • Ziyaret: 823
  • (Suanki Oy 3.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times