Dumuşoğlu 23. Dünya Enerji Kongresi'nde

Kategori Dünya
Dünyanın her yerinden 250'den fazla Bakan ve CEO, 10 binden fazla katılımcı ile İstanbul’da düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi’ne TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu da katıldı.

Türkiye’de, enerjinin her alanında ciddi bir yatırım potansiyeli olduğunu ve bunun için tüm enerji şirketlerini Türkiye’de yatırım yapmaya davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen kongreye, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Devlet Başkanı Nicolas Maduro Moros, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yanı sıra 82 ülke temsilcisi, uluslararası kuruluşların yöneticileri, sanayinin önde gelen liderleri, uluslararası örgütler, medya kuruluşları, üniversiteler ve enerji sanayii birliklerinden gelen yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Osmaniye’nin enerji üretimi konusundaki avantajlarını yabancı yatırımcılara aktarmayı ve onları Osmaniye’nin gelişimine ortak etmeyi hedefleyerek kongreye katıldığını belirten Mücahit Durmuşoğlu, "Enerjinin geleceğini bugünden inşa edecek olan liderlere ev sahipliği yaparken, bölgemizdeki enerji sorunlarını ve çözümlerini küresel bir bakış açısıyla daha iyi anlayabiliyoruz. Osmaniye’mizi enerji konusunda da hak ettiği yere getirmekte kararlıyız ve bu konudaki temaslarımızın da kısa sürede karşılık göreceğine inanıyoruz” dedi.Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-10-15 22:59:38
  • Ziyaret: 1130
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times