Düziçi bölgesinde 2. ürün ekimi

Kategori Güncel
Düziçi bölgesinde bazı çiftçiler kazançlı ürün elde etmek için ikinci ürün ektiler. Ürün olarak da bazı çiftçiler yerfıstığı ekimine yöneldiler. Şuan bu ürünlerin sulanması işlemi gerçekleştiriliyor. Genelde bölge çiftçilerinin çoğu ikinci ürün ekimi yapmak istemiş fakat yüksek girdi fiyatları bu ekimin önüne set oluşturuyordu. 

Özelikle kuyu ile sulama yapılan alanlarda yüksek elektrik fiyatları nedeni ile ekim yapılamadı. Bazı yerlerde ise, kanallardan sulama imkanı olan alanlar da yemyeşil bir görüntü oluştu. Bu alanlarda arazisi olan çiftçiler rahatça ikinci ürün ekimi yapıyorlar. Bu çiftçilerden biri olan Cengiz Deprem bugün ektiği yerfıstığını suladığı görülüyor. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Deprem şunları söyledi;"İnşallah bereketli bir yıl olur ve yüzümüz güler....

Bu olayı bütün bölge çiftçilerimizin de yaşamasını isterim"dedi. Bölgedeki arazilerin büyük bir bölümünde bu nedenle ekim yapılamadığı görüldü. Bu konuda çiftçilerle bir araya gelen "Düziçi Times" muhabirine çiftçilerimiz genelde yüksek girdi fiyatları ve kuyu suyundaki yüksek saat ücretinden dert yanarak yetkililerden bu soruna çözüm bulmalarını istediler.
Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-08-08 19:40:38
  • Ziyaret: 1156
  • (Suanki Oy 2.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times