Düziçi'nde Buğday hasadı yapıldı

Kategori Güncel
Düziçi bölgesinde geçtiğimiz günlerde yağan şiddetli yağış bütün bölge çiftçilerimizi çok korkutmuştu. Çok şükür ki; aşırı dolu yağışının olmaması çiftçilerimizi sevindirdi. Son günlerde havanın mevsim normallerine dönmesi ile çiftçilerimiz buğday ekili arazilerine akın etti. 

Şuan Düziçi ovasında tatlı bir koşuşturmaca hakim. " Düziçi Times" muhabiri bu koşuşturmacayı sitesine taşıyarak memleket hasreti çekenlere yardımcı oldu. Şuan bölge çiftçilerinden Ali Göl'ün buğday hasadı ile ilgili "Düziçi Times"e şu açıklamalarda bulundu;" Biz son yağan yağmurların buğdaylara zarar verir diye çok korkmuştuk. Çok Şükür korktuğumuz olmadı. Buğdayları biçtirdik fakat... ürün rekoltesi bizi çok memnun etmedi. İsteğimizin çok altında ürün aldık. 

Şuan kilo bazında 900-975 kr aralığında fiyat uygulanıyor. Benim haricimde diğer çiftçi kardeşlerimiz aldığı ürün rekoltesinden memnun olanlarda var. Biz bu ürünümüzden yeteri kadar kar etmedik. Artık zararımızı ikinci ürün olan yer fıstığı veya mısır ekerek karşılayacağım.Ben yine de çok şükür diyorum...." diyerek sözlerini sonlandırdı.
Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2017-06-19 01:26:19
  • Ziyaret: 1384
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2020 Düziçi Times