Düziçi'nde İkinci Ürün Ekimi Yüzümüzü Güldürüyor

Kategori Güncel

Düziçi ilçesinin çiftçileri kazançlı ürün elde etmek için her yolu deniyor. Buğday fiyatları çiftçiyi doyurmaya yetmedi. 

Bu nedenle çiftçilerimiz ikinci ekime yöneldi. 'Düziçi Times' muhabiri bu koşuşturmayı Okuyucularıyla paylaştı.

 Bu nedenle Göllüler mahallesinde yaşamını sürdüren çiftçilerinin ikinci ekim yaptığı yerlere giderek buradaki vatandaşlarla bir araya geldi. Bu çiftçilerden Ahmet Göl bu konularda" Düziçi Times"e şu açıklamaları yaptı;"Bölgemizde çiftçilik yapmak çok zor bir hal aldı. Bizde neler yapabiliriz diye düşündük ve bu çözüme ulaştık. İkinci ürün biraz olsun yüzümüzü güldürüyor diyebilirim.

Görüldüğü gibi arazilerimiz de bir tarlaya yer fıstığı diğer tarlamıza da mısır ekimini yaptık. Son yağışlar sayesinde yüzümüz bir kat daha güldü. Hemen tarlalarımıza tohumları ektik. 

Hedeflediğimiz kazançları elde ederiz ve bu da kazanamıyorum diyen çiftçi kardeşlerimize örnek olur ve onlarda bizim gibi bu yolla yönelirler" diyerek sözlerini bitirdi.
Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-06-13 11:39:43
  • Ziyaret: 1326
  • (Suanki Oy 4.7/5 Yildiz) Toplam Oy: 3
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times