Düziçi'nde Kırlangıçlar göçtü OHAL'de yıkım başladı

Kategori Güncel

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde bulunan il özel idaresinin bir süre önce yapılan ölçümlerde çürük çıkması nedeniyle yıkımına karar verilmişti.


Ancak yıkım işlemine başlanacağı sırada görüldü ki binanın birde bilinmeyen kalabalık ev sahipleri KIRLANGIÇLAR vardı ve onların göç etmek için biraz zamana ihtiyacı vardı. Kırlangıçların yavrulama döneminde olması bu şirin ev sahiplerinin taşınmak için biraz zamana ihtiyacı olduğunu gösteriyordu. 600 ün üzerinde kırlangıç yuvası belediyeyi doğru bir karar almaya yöneltti.


Çevreci belediyemizde takdire şayan bir karar almış ve yıkımı bir süre ertelemişti.Kırlangıçlar koşar adım göç etti mavi göğe OHAL’de yıkım da başlasın denildi ve Kırlangıçların göç etmesiyle binanın yıkımına da başlandı.

Yıkım işlemi için gerekli çevre güvenliği alınmış ve iş makinaları binanın çatısına yerleştirilmiş. Binanın yıkımını kısa sürede tamamlayıp ilçenin ihtiyacı olan meydan yapılacak. Miting, konser gibi etkinlikler için ihtiyaç duyulan geniş yeşil alan yapılacak ve Düziçi geniş her türlü ihtiyaca cevap verecek olan Cumhuriyet Meydanı’na kavuşacak.


Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-07-27 20:40:04
  • Ziyaret: 1546
  • (Suanki Oy 3.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 1 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times