Ellek Şehit Burak Mart ilkokulunda Satranç yarışması

Kategori Kültür-Eğitim

Osmaniye'ye bağlı Ellek kasabasında Düziçi Satranç Temsilciliği ortaklığında Ağustos 2006 da Cizre de şehit düşen polis memuru Burak Mart anısına satranç turnuvası düzenlendi.

125 sporcunun 4 kategoride yarıştığı turnuvada açılışı Burak Mart Ortaokul müdürü Hakan Enci yaptı. Birinci ve ikinci sınıf kategorisinde Ahmet Kocaispir, üçüncü ve dördüncü sınıf kategorisinde Ahmet Oğuzhan Polat, beşinci ve altıncı sınıf kategorisinde Muhammed Hasan Mert, yedinci ve sekizinci sınıf kategorisinde Eşref Coşkun birinci oldular.

Vatandaşlar tarafından takdirle karşılanan santaranç yarışması, özellikle Şehit Burak Mart adına düzenlenmesi ayrı bir anlam ifade etmektedir dediler.

Ayrıca, Türkiye Satranç federasyonu Düziçi temsilcisi Mehmet Çalışkan; "Böylesine anlamlı bir turnuvada şehidimizin manevi huzurunda gayet saygılı bir şekilde mücadele eden sporcularımızı tebrik ediyorum. 125 öğrenciyle burada turnuva yapmak mükkemmel bir olay. Sizlerin huzurunda bize destek veren okul müdürümüze teşekkür ederiz" dedi.

Öteyanadan, turnuvada birinci gelene gram altın, ikinci gelenlere 50 TL ve üçüncü gelenlere de bir lokantada iki kişilik yemek verilecek.


Kaynak: Ellekhaber.com
Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2017-02-19 00:47:45
  • Ziyaret: 2097
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2020 Düziçi Times