Emekçi kadınlar hakkı ödenmez

Kategori Güncel

Türkiye’de yer fıstığının yüzde 50’sinin karşılandığı Osmaniye’de yer fıstığı hasadına başladı. Çiftçiler hasadın ardından yoğun tempoda çalışarak yer fıstıklarını kurutmaya bıraktılar.

Yer fıstığı hasadı başladı. Düziçi’nde de çiftçiler hareketli günler geçiriyor. Tarlalardan toplanan mahsuller evlere getirilerek kurutmaya bırakılıyor. Erkekler kadar kadınlarda hasat döneminde yorucu tempoyla çalışarak, ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar. 

Kadınlar yer fıstıklarını ayıklayarak kurutmaya bırakıyor. Dümbürdek köyünün kadınları yapılan işler hakkında konuştular. Kadınlar " Hayatımızı devam ettirebilmemiz için çalışmak zorundayız. Çalışmayana kimse ekmek vermez. Evimize getirilen bu fıstıkları dalından ayıklıyoruz. Yaptığımız iş evimize ve eşimize destek olmak içindir. Tarlada akşama kadar güneşli hava da iş yapmaktansa evimizde bu şekilde çayımızı içerek işimizi yapmak bize daha büyük keyif veriyor" şeklinde konuştular.
Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2015-09-19 11:33:18
  • Ziyaret: 1233
  • (Suanki Oy 2.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times