Esnafın Derdi Bitmiyor

Kategori Esnaf Haberleri
Ülkemizde yaşanan sıkıntılı günlerin arkasından küçük esnaflarda sığınacak liman arıyor.
Zor günler geçiren esnaflarımızın çoğu ticari faaliyetlerden çok etkilenerek işletmelerine kilit vurular. Bazıları ise ayakta kalmak için ne iş olursa olsun yapmaya başladılar. Bu küçük esnaflardan biri olan ve yıllın on iki ayı ara vermeden çalışan Atalan Belde vatandaşı Bahattin Şahin içinde bulundukları zor durum hakkında "Düziçi Times"e şu açıklamalar da bulundu;" 

Ben çalışmayı seven bir insanım hiç bir işten kaçmam çalışırım. Ben bir yılın on iki ayı evime bir lokma ekmek götürmek için çalışırım. Fakat işimiz de bir arpa boyu yol alamadım. İş yerimde hayvan yemi sattırıyorum. 

Bunun yanında başka sektörlerde de hizmet veriyorum. Hamallık bile yaptım. Günümüzde büyük esnaflar küçük esnafları bitirdi. Bizim iş yaptığımız sektörde çiftçilik ve hayvancılık sektörü ile doğru orantılıdır. Onlar kazanırsa bizde kazanıyoruz. Girdi fiyatları altında iş yerimiz eziliyor...can çekişiyor...Buradan devlet büyüklerimize ve yetkililerimize sesleniyorum;Artık küçük esnafların ellerinden tutarak ayağa kaldırın, sıkıntılarına ilaç olun" diyerek sözlerini tamamladı.
Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2015-11-19 11:36:28
  • Ziyaret: 1648
  • (Suanki Oy 3.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times