Köy Haberleri

Ellek'te Firez Fıstığı Hasadı Başladı

Bir yaz boyunca Osmaniye yöresi meşhur yer fıstığının sulanmasıydı, gübrelenmesi idi derken, ekim ayının kapımıza dayanması ile birlikte yer fıstığı hasadı başladı.

Arif Yıldız, Ellek Kasabasın da zeytinyağı fabrikası kurdu.

Düziçi'nin Ellek beldesin de zeytinyağı fabrikası açıldı. Düziçi Kaymakamı Nevzat Şengök, açılışta yaptığı konuşmada, fabrikanın belde halkına hayırlı olmasını diledi. Zeytin yetiştiricileri için fabrikanın önemli olduğunu kaydeden Şengök, şöyle devam etti:

Düziçi'nde Ahilik Haftası Kutlamaları

Ahilik Haftası nedeniyle Düziçi'nde kutlama programı düzenlendi. Düziçi Meydan Park'ta yapılan kutlama programında saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu.

Düziçi'nde Sodes 7 Projeyi Kabul Etti

Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Proje sorumlusu Saim Karataş, Sosyal Destek Programı'na sunulan (SODES) projelerden 7′sinin kabul edildiğini söyledi.

Düziçi'nde İşkur'dan 175 kişiye iş imkanı

Düziçi ilçesi Halk eğitim merkezi,Yarbaşı Beldesi ve Ellek Beldesinde yapılacak olan Aşçı yardımcılığı kursu, Zeytin Budama, Zeytin Yetiştiriciliği, Sofralık Zeytin ve Salamura kursu 6 ay boyunca sürecek ve toplam 175 kursiyelere maaş,sağlık ve kaza sigortası yapılacak.

Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2017 Düziçi Times