İbrahim Sağlam'dan Düziçili genç çiftçilere Ziyaret

Kategori Esnaf Haberleri
Bakanlar Kurulunun 16 Şubat 2016 tarihli, 2016/8540 sayılı Kararı ile yürürlüğe konulan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine ilişkin karara dayanılarak hazırlan 05 Nisan 2016 tarihli ve 296675 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinden ilimize Bakanlığımızca 111 adet Hayvansal Üretim, 47 adet Bitkisel Üretim ve Diğerleri olmak üzere toplamda 158 Adet proje uygulanmak üzere kabul görüldü.

Kendilerine verilen süre içerisinde Genç Çiftçiler projelerini tamamlayarak hak edişlerini almaya başlamış ve bugüne kadar İlimizde 37 adet projemiz tamamlanmıştır. Genç Çiftçi Projeleri kapsamında İl Müdürü İbrahim SAĞLAM, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa TOLUKAN, Düziçi İlçe Müdürü Soner ÇERÇİ ve İl Proje Yürütme Biriminde görevli Teknik personellerinin katılımıyla Düziçi ilçesi Alibozlu köyünde Hasan DEMİRCİ isimli genç çiftçimizin yarı bodur kayısı bahçesi yerinde incelendi. Magador (Şekerpare) çeşidi kayısı bahçesi 1350 adet fidan dikilerek tesis edilmiştir.

İl Müdürü İbrahim SAĞLAM'ın Düziçi ilçesi ziyaretleri sırasında Serpil BİNDEBİR isimli Genç Çiftçimizin Arıcılık Projesi de incelendi. Proje kapsamında alınan 5 çıtalık 45 adet arılı kovan ve arıcılık malzemelerinin (bal süzme makinesi, sır alma teknesi, bal dinlendirme kazanı, petek, körük vs) kontrolü yapıldı.

Düziçi İlçesinde 16 Büyükbaş, 6 Arıcılık ve 1 yarı bodur meyve (kayısı) bahçesi olmak üzere toplam 23 adet proje yürütülmektedir. Bu kapsamda 6 Arıcılık ve 1 yarı bodur meyve (kayısı) bahçesi projeleri tamamlanmıştır, 16 Büyükbaş hayvancılık projesinin TİGEM tarafından hayvanların teslimi beklenmektedir.

Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-10-30 00:52:38
  • Ziyaret: 2259
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2020 Düziçi Times