İsmet Topal : Ülkemizin güvenliği asker ve polisimize emanettir

Kategori Öne Çıkanlar

Düziçi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı İsmet TOPAL, şehit aileleri, gaziler ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Mardin’in Derik ilçesinde PKK’lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sedat YILDIZ'ın baba evlerinde,Yasin-i şerif okutularak bütün şehitlerimize ve ahirete intigal eden gazilerimize dualar edildi.

Yapılan duanın ardından kısa bir konuşma yapan dernek Başkanı İsmet TOPAL yaptığı konuşmasında; Ahirete intikal eden, bütün şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.
Değerli Misafirler, Mardin’in Derik ilçesinde hain saldırıda Jandarma Uzman Çavuş Sedat YILDIZ'ın kardeşimiz, şahaadet serbetini içerek şehit oldu.

Değerli Misafirler, Şehit olmak, gazi olmak, her insana ve her ailenin evladına nasip olmayacak, yüce bir makamdır.Ne mutlu bu makamın sahiplerine ve onların ailelerine diyoruz. Dernek yönetimi olarak,o Mübarek şehitlerimizin ve gazilerimizin geride bıraktığı,anne, baba, eş ve çocuklarına,bizlere emanet ettiği,bu cennet vatanımıza, sonsuza kadar sahip çıkmak, bizlerin asli görevi olduğu gibi, yüce Türk milletinin de sizlerinde asli görevi olmalıdır.

Bu şehitler hepimizin şehididir. Vatanı bekleyen askerlerimize'de,polislerimize'de sahip çıkmalıyız,Onlar ülkemizin ve geleceğimizin teminatıdır.Çünkü onlar,uzaydan gelmediler,O yiğitler Anadolunun bağrından çıkan, kendi yetiştirdiğimiz,bizim Kahramlarımız,canlarımızdır. Senin oğlun,benim oğlum, senin kardeşin benim kardeşim neticede onlar bizim evlatlarımızdır.Onlar vatan topraklarında görev yapmasalar bugün bizler burada huzur içerisinde oturamayız.O yiğitlere görevi başında kahramanca şehit olmak nasip oldu.Bugün bizlerin yüreği yanıyor, Ateş düştüğü yeri yakıyor, giden gencecik fidanlar geri gelmiyor. Dedi.

Başkan TOPAL; Konuşmasına şöyle devam etti;Değerli kardeşlerim Tarihimize baktığımız zaman ülkemizin güneliğini Anadolu'nun bağrında yetişmiş, yüreği vatan ve millet sevgisiyle dolu olan gariban Vatan evlatları sağlamaktadır. Yüce Türk Milleti olarak,içimizdeki ve dışarıdaki ülkemizi bölmeye çalışan hainlere karşı çok dikkatli ve uyanık olmalıyız, bu tür hainlere karşı yeri ve zamanı geldiğinde atalarımızın osmanlı tokadını suratlarına indirmeliyiz.

Ülkemiz üzerine de oynanan oyunları birlik ve beraberlik içerisinde bozmalıyız.Bu duygu ve düşüncelerle ahirete intikal eden,Gazi M.Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyor, şehit ailelerimize ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum.Şahsım ve derneğimiz adına, Şehit ailelerimizi ve bizleri yalnız bırakmayan yetkililerimize ve siz değerli misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.Diye konuştu.


Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-10-07 10:01:26
  • Ziyaret: 949
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times