Merter Platformu Türkiye'yi Kitap Cennetine çeviriyor

Kategori Güncel

Merter Platformu tarafından Türkiye genelinde başlatılan ‘O Köy Uzak Değil’ projesi kapsamında tüm Türkiye de ki, köy okulunun kütüphanesine kitap dağıtan Merter Platformu Dernek Başkanı Özgenç Özenç, Dunyatimes.com'a yapmış olduğu açıklamada;"Hedeflerinin, Türkiye’deki 35 bin köy okuluna kitap ulaştırmak olduğunu, bugüne kadar 3 bin okula 3 milyon kitap dağıttıklarını ifade eden Özenç, "Çocuklarımızın okuma alışkanlığını geliştirmek istiyoruz. Kutsal kitabımızın ilk kelimesi de okudur. Okuyan insan bulunduğu ortamlarda farklılık yapar. Benim gibi bu işlere vaktini ayıran çok sayıda insan var. Huzurlu bir ülkede iyi bir gelecek istiyorsak, çocuklarımıza olan vefa borcumuzu bu şekilde ödeyelim” dedi.
Özenç, her gittikleri köylerde kitapların dışında ihtiyaç içinde olan insanları da görüp müşahede ettiklerini, ayrıca dernek üyesi arkadaşlarımızdan bazıları hiç bir karşılık beklemeden bu insanları ayakkabı, elbise gibi belli başlı ihtiyaçlarını karşıladıklarını" söyledi.


Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2015-03-07 13:35:36
  • Ziyaret: 10322
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times