Noksel Cumhuriyet Ortaokulu'nun temeli atıldı

Kategori Sokağın Nabzı
Osmaniye merkez Ahmet Yesevi Mahallesi’ne yapılacak 24 derslikli Noksel Cumhuriyet Ortaokulu'nun temeli törenle atıldı.

Temel atma törenine Vali Celalettin Cerrah, Belediye Başkanı Kadir Kara, Noksel Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Salim Erol Akkoyunlu, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Vali Celalettin Cerrah, göreve başladığı günden bu yana eğitim yatırımlarına çok önem verdiğini belirterek, şehirde eğitim seferberliği başlattıklarını hatırlattı. Geçtiğimiz ekin ayında aynı mahallede 24 derslikli Betong İlkokulu’nun temelini attıklarını aktaran Vali Cerrah, "Bu okulumuzun yanına bugün 24 derslikli 720 öğrenci kapasiteli Noksel Cumhuriyet Ortaokulu’nun temelini atıyoruz. Her iki okulumuz da en kısa sürede tamamlayarak 2013–2014 eğitim öğretim yılına yetiştireceğiz. Okulların bir kısmı hayırseverler tarafından bir kısmı da devlet ödenekleri ile yapılıyor.” diye konuştu.

Noksel Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Salim Erol Akkoyunlu, temel atma töreninin, Atatürk’ün Osmaniye’ye gelişinin 88. yıl dönümünde yapılmasının ayrı bir gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Hayır işleri yaparken eğitimi ön planda tuttuklarını kaydeden Akkoyunlu, "En önemli yatırım insana yapılandır. Bugün temelini atacağımız okulda gelecek yıl çocuklarımız eğitim görecek. Burada yetişecek çocuklarımızın vatanımıza, milletimize hayırlı bireyler olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Ramazan Çortul’un duaları eşliğinde okulun temeli atıldı.


osmaniyetimes.com
Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2013-01-20 00:24:56
  • Ziyaret: 2005
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times