Ökkeş Namlı'nın sözleri Abdallar'ı Üzdü

Kategori Kültür-Eğitim

Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı’nın Düziçili Kirvelerle (Abdallar) yaptığı son toplantıda Abdallardan "Roman vatandaşlarımız” şeklinde söz etmesi Abdalları üzdü.


Namlı, toplantıdaki konuşmasında: "Başbakan'ın Romen vatandaşlara konut yaptırılacağını söylemesiyle harekete geçtik. Düziçi'nde yaşayan Romen vatandaşları tespit ederek gerekli yerlere bir dosya verdik.” şeklinde bahsetmesine Abdallardan tepki geldi.


"Biz Roman değiliz biz Pir Sultan Abdal’ın torunlarıyız, biz Abdalız, Romen ya da Çingene değiliz, böyle bir yakıştırmayı da kesinlikle kabul etmiyoruz” diyen Abdallar, "Bizim kimliklerimizde Türk ve Müslüman yazıyor, yaşadığımız hayat da bu doğrultuda ve inancımız ya da yaşayışımızın Romanlarla alakası yok. Başkan bize böyle bir yakıştırma yaparak aslında bizi ne kadar az tanıdığını görmüş olmamız bizi çok üzdü.” diye sitem ettiler.


Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2013-01-25 00:26:51
  • Ziyaret: 2360
  • (Suanki Oy 5.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2015 Düziçi Times