On bin nüfuslu Ellek ilçe olmak için hakkını arıyor

Kategori Sokağın NabzıOsmaniye'nin Düziçi ilçesine bağlı Ellek Kasabası, Osmaniye'ye bağlı bazı ilçelerden fazla nüfusa sahip olması ve buna rağmen ilçe yapılmamasının kendisine haksızlık yapıldığı iddiası ile tüm vatandaşlar adeta imza seferberliği yapmaktadır..
Kadın, çocuk ve ihtiyar herkes imza atmak için elinden geleni yapmaktadır. Dışarıda yaşayan bazı Ellekliler birer birer Kasabaya gelerek imza atmaya başladılar.

Ellekli vatandaşlar birinci isteği, 5000 imzaya ulaşmak ve bu imzaları Ankara'ya götürmek. İkinci istekleri Osmaniye milletvekillerinden Mücahit Durmuşoğlu, Suat Önal ve Ruhi Ersoy'un bu meselelerinde kendilerine birinci derecede yardımcı olmaları ve Ellek kasabasına gelerek vatandaşları dinlemelerini istemektedirler.

Ellek kasabasının başından sonuna kadar tüm vatandaşlar Nurettin Mart önderliğinde başlayan bu imza kampanyasını sonuna kadar götürmekte kararlı olduklarını söylediler.

İmza kampanyasının son durumu hakkında Ellek Haber'e bilgiler veren Nurettin Mart şöyle konuştu; "Bu gün itibari ile fazlası ile imza toparladık...Ellek kasabasının birlik olması bizi ziyadesi ile sevindirmektedir. Bu birlik oldukça yapamayacağımız hiç bir şey yoltur. Osmaniye'nin çok ilçesinden en fazla nüfusa sahip bir beldenin ilçe olmaması inanın akıl ve mantık almıyor. Umarım vekillerimiz ve Reis-i Cumhurumuz ve Başbakanımızın bizlere sahip çıkacağına güvendiğimizden dolayı bu yola çıktık" dedi.

Bundan sonra Ellek tek vücut olarak yoluna devam edecek, vekillerimizin bize çok acil sahip çıkmasını istiyoruz.Tüm Ellek kasabası vekillerimizin bizi temsilen ziyaretlerini bekliyoruz dediler.


Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-12-08 21:56:30
  • Ziyaret: 1557
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2019 Düziçi Times