Orman, 'İsrail, Patriotların Güvencesinde Suriyeyi Vuruyor'

Kategori Sokağın Nabzı

Saadet Partisi Osmaniye Merkez İlçe Başkanı A. Samet Orman, "İsrail, patriotların güvencesinde Suriye’yi vuruyor” dedi

Kürecik’e kurulan radarlarla, güneydeki illerimize kurulan patriotların Türkiye’ye niçin getirildiğinin daha açık ve net bir biçimde ortaya çıktığını söyleyen Saadet Partisi Osmaniye Merkez İlçe Başkanı A. Samet Orman, "İsrail, patriotların güvencesinde Suriye’yi vuruyor” dedi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Orman, ülkemizin komşularında veya bölgesinde meydana gelen olayların Türkiye’yi ilgilendirmeyeceğinin düşünülemeyeceğini söyledi. Saldırgan ve terörist İsrail devletinin Suriye’ye saldırılarının artarak devam edeceğini söyleyen Orman, "İsrail’in Suriye’de ki askeri tesisleri vurması, patriotların ülkemize getirilip aktif hale gelmesinin ardından meydana gelmesi, patriotların hangi sebeple Türkiye’ye yerleştirildiğinin işaretlerini veriyor. Aylardır Malatya/Kürecik’e kurulan radar sistemi ve gazi şehirlerimize yerleştirilen patriotların; İran’ı durdurmak ve İsrail’i savunmak için olduğunu hep söyledik durduk. Bunu halkımıza ve bütün dünyaya duyurmak için Gaziantep’te miting yaptık. Bunun için İskenderun’da miting yapmak istedik” diye konuştu.

Ülkemizin ve bölgemizin Türkiye üzerinden yapılacak bir savaşa doğru hızla sürüklendiğini belirten A. Samet Orman, bütün patriot bataryalarının aktif hale getirilmesinin ardından İsrail’in saldırılarını genişleteceğini, Suriye’yi daha geniş çaplı vuracağını, İran’a da yoklayıcı saldırılar düzenleyeceğini kaydetti. İsrail’in Suriye’de ki kargaşadan istifade ederek büyük ihtimalle bazı bölgeleri de işgal etmeye yelteneceğini de vurgulayan Orman, "Böylelikle İran’ın da dâhil olacağı bölgesel çatışmalar başlayacak. İsrail’e atılacak her İran füzesi veya kalkan her uçak için Kürecik’e kurulan radar sistemi ve patriotlar devreye girecek. İran bu durumda ister istemez kendisini durdurmaya çalışacak Türkiye’deki radar üssü ve patriotlara yönelecek” şeklinde uyarılarda bulundu.

Türkiye’nin bölgesinde büyük çatışmalar çıkmadan ağırlığını koyması gerektiğini ve liderlik rolünü üstlenerek derhal bölgedeki İslam ülkelerini bir araya getirmesi gerektiğine dikkat çeken A. Samet Orman, "Türkiye; batı dünyasının çıkarcı reflekslerini takip etmekten vazgeçmelidir. Türkiye; ABD çıkarlarının boşluklarında kendisine yer arayan onur kırıcı dış politikayı acilen terk etmelidir. Türkiye; ABD’nin ve İsrail’in Arz-ı Mev’ud serüvenine hizmet eden BOP’a taşeronluk yapmaktan vazgeçmelidir. Sayın Başbakan BOP Eş Başkanlığından ayrıldığını acilen ‘gerekçeleri ile birlikte’ açıklamalıdır. Türkiye, dış politikada; ‘güvenilirliğini, caydırıcılığını ve itibarını’ kaybetmiş durumdadır. Yeni bir duruşa, yeni bir çıkışa acilen ihtiyaç var. Batının kucağında gezip duran dış politika anlayışı ile hiçbir yere varılamaz” şeklinde konuştu.

 

NOT:

10 ŞUBAT 2013 Pazar günü saat 19.30’da Genel Başkan Yardımcımız Mehmet KARAMAN Bey’in katılımıyla merkez ilçe divan toplantısı yapılacaktır. Toplantımıza tüm basın mensuplarımız ve halkımız davetlidir.
Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2013-02-08 00:19:25
  • Ziyaret: 1545
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times