Osmanilye, Emitt 2017 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında

Kategori Kültür-Eğitim
21. EMİTT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezinde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarın açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Dünya Turizm Örgütü Genel Sekteri Taleb Rifai’nin katılımıyla gerçekleşti. Fuar açılışında ayrıca, Osmaniye Valisi Kerem Al, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve fuarda stantları bulunan illerin Valileri, Belediye Başkanları, katılımcı ülkelerin turizm temsilcileri ve çok sayıda davetli bulundu. Fuar, 26–29 Ocak 2017 tarihleri arasında açık kalacak.

 
EMİTT’DE FISTIK GİBİ OSMANİYE STANDI

 
Osmaniye, Fuar'da Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı organizasyonunda, Kahramanmaraş ve Hatay illeri ile beraber yer aldı. Fuarın açılış etkinliğine katılan Osmaniye Valisi Kerem Al, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara açılış sonrasında Osmaniye standını ziyaret eden diğer illerin Valilerini, Belediye Başkanlarını ve sanatçıları ağırlayarak, sohbet ettiler. Vali Kerem Al da diğer illerin stantlarını ziyaret ederek, stantlarda sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı.

Vali Kerem Al, EMİTT Fuarı’nın, Osmaniye’nin tanıtımı için önemli bir fırsat olduğunu vurgulayarak, ilimizin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin yeterince bilinmediğini, turizm fuarlarının bu güzelliklerin tanınmasında önemli rolü olduğunu kaydetti. Osmaniye’nin önemli bir turizm potansiyeli taşıdığını belirten Vali Al, herkesi ilimizin güzelliklerini görmeye davet etti.

Yer fıstığı ile ünlü Osmaniye’nin standında en çok ilgiyi Beymail Osmaniye yer fıstığı ürünleri gördü. Ziyaretçilere, Osmaniye yer fıstığı ürünlerinden lokum, draje, cezerye, ezme gibi ürünler ikram edildi. Yoğun bir ilgi ile karşılanan yer fıstığı ürünleri büyük beğeni topladı. Stantta yer alan zeytin ve zeytinyağı ürünleri de lezzeti ile damaklara hitap etti.

Osmaniye standında, ilimizin tarihi eserleri de tanıtıldı. Kastabala Antik Kenti, Aslantaş Açık Hava Müzesi, Haruniye Kaplıcaları, Kaleler ve Kuş Cenneti’nin fotoğraflarını beğeniyle izleyen ziyaretçilere stant görevlileri tarafından bilgi verilerek, Osmaniye’yi tanıtan CD’ler ve broşürler dağıtıldı. Osmaniye standında Osmaniyeli ünlü yazar Yaşar Kemal ve Karatepe Aslantaş Açıkhava Müzesinde yer alan tarihi eserleri gün yüzüne çıkaran ünlü arkeolog Halet Çambel’in fotoğrafları da yer aldı.
Osmaniye standının bir başka ilgi odağı ise Karatepe Kilimleri oldu. Desen ve renkleri ile ziyaretçileri büyüleyen el dokuması kilimlerin nasıl dokunduğunu ilgi ile izleyen ziyaretçilere Karatepe Kilimleri hakkında detaylı bilgi verildi.

29 Ocak tarihinde son bulacak Emitt Fuarı'nda, Osmaniye Standı tüm fuar süresi boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.


Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2017-01-28 02:31:51
  • Ziyaret: 1915
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2020 Düziçi Times