Osmaniye de Bayan ticari girişimciler artıyor

Kategori Esnaf Haberleri
Osmaniye Gıda ve Tarım ve Hayvancılık il müdürü İbrahim SAĞLAM Genç Çiftçilerin Projelerini yerinde inceledi. Osmaniye il Merkez İlçe Tehçi Köyünde bulunan Hatice Kübra ÇAPAR isimli Genç Çiftçinin Arıcılık projesi tamamlandı.

Gıda ve Tarım ve Hayvancılık il müdürü İbrahim SAĞLAM, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa TOLUKAN ve İl Proje Yürütme Biriminde görevli Teknik personellerce Tehçi Köyüne gidilerek Genç Çiftçinin Arıcılık Projesi yerinde incelendi.

Proje kapsamında alınan 40 adet arılı kovan ve arıcılık malzemelerinin (bal süzme makinesi, sır alma teknesi, bal dinlendirme kazanı, petek, körük vs) kontrolü yapıldı. Projeyi yürüten Genç Çiftçimiz Hatice Kübra ÇAPAR ailesinin arıcılık yaptığını daha önce 10 adet kovanları olduğunu, proje ile birlikte kovan sayısını çoğaltıp alet ekipmanlarını modern hale getirdiğini belirtti. Ayrıca köyde yaşayan bir bayan olarak aile bütçesine böyle bir katkı sağlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren ÇAPAR emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Müdürü İbrahim SAĞLAM ise bu projelerin köyde yaşayan diğer gençlere ya da köyüne dönmek isteyen gençlere çok güzel birer örnek olduğunu belirterek başarılar diledi.

Ayrıca Merkez İlçe Dervişli köyünde projesi devam eden Nurten AYDIN isimli genç çiftçinin Çilek Bahçesi gezilerek yerinde tespiti yapıldı.

Diğer Genç Çiftçi Projelerimizin işlemleri devam etmekte olup tamamlanan projeler için her hafta hak ediş belgeleri tanzim edilerek Bakanlığımıza sunulmaktadır.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine ilişkin Karara dayanılarak hazırlan 5 Nisan 2016 tarih ve 296675 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinden ilimize Bakanlığımızca 111 adet Hayvansal Üretim, 47 adet Bitkisel Üretim ve diğerleri olmak üzere toplamda 158 adet proje uygun görülmüştür. Bu kapsamda şimdiye kadar toplam 17 adet proje tamamlanmıştır.


Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-10-23 00:45:29
  • Ziyaret: 1124
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times