Şehit Ali Gökçe'nin Babaevinde Yasin-i Şerif Okutuldu

Kategori Güncel

Düziçi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı İsmet Topal, şehit aileleri, gaziler ve yönetim kurulu üyeleri, Kars´ın Kağızman ilçesinde teröristlerin tuzakladığı mayının patlaması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ali Gökçe´nin baba ocağı, Ellek Beldesindeki evinde, Yasin-i şerif okutulup, bütün şehitlerimiz için dualar okudular.

Düziçi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmet Topal, okunan duaların ardından kısa bir konuşma yaptı. Topal, ahirete intikal eden, bütün şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anarak konuşmasına başladı.

Topal, "Değerli misafirler, şehit olmak, gazi olmak, her insana ve her ailenin evladına nasip olmayacak, yüce bir makamdır. Ne mutlu bu makamın sahiplerine ve onların ailelerine. Bizler dernek yönetimi olarak, o Mübarek şehitlerimizin geride bıraktığı, anne, baba, eş ve çocuklarına, bizlere emanet ettiği, bu cennet vatanımıza, sonsuza kadar sahip çıkmak, bizlerin asli görevi olduğu gibi, yüce Türk milletinin de asli görevi olmalıdır. Vatanı bekleyen askerlerimize, polislerimize sahip çıkmalıyız, Onlar ülkemizin ve geleceğimizin teminatıdır. Çünkü onlar, uzaydan gelmediler, kendi yetiştirdiğimiz, bizim evlatlarımız. Senin oğlun, benim oğlum, senin kardeşin benim kardeşim. Neticede onlar bizim evlatlarımızdır. Osmaniye ilimize bağlı Ellek beldesi, Kadirli ve Bahçe ilçemizde 3 tane gencecik fidanlarımız teröristler tarafından kahpece şehit edildi. Ateş düştüğü yeri yakıyor, bugün bizlerin yüreği yanıyor. Giden gencecik fidanlar geri gelmiyor. Yüce Türk Milleti olarak uyanık olmalıyız. Ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunları birlik ve beraberlik içerisinde bozmalıyız. Terörün her türlüsünü, onları destekleyenleri, onları bu hale getirenleri, kınıyor ve lanetliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ahirete intikal eden bütün şehit ve gazilerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyor, şehit ailelerimize ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum” dedi.

- Geçtiğimiz Günlerde İse, Şehit Ali Gökçe Son Yolculuğuna Uğurlanmıştı

Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2015-08-11 15:56:48
  • Ziyaret: 1655
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 1 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2019 Düziçi Times