Siyasiler neden çözüm bulmuyor da, Düziçi'nde ikinci ürün ekimi yasak?

Kategori Köy Haberleri


İki baraj arasında ve bir o kadar da dere yataklarına sahip Düziçi bölgesinde, Ceyhan Sulama Şube Müdürlüğü ile Düziçi Köylere hizmet Götürme birliği Sulama Şubesine atfen Düziçi belediyesi hoparlöründen anons edilen duyuru, bölge halkı tarafından tepki ile karşılandı.


Diğer taraftan "kuyular” vurularak da yeni sulama birimleri oluşturulabileceğini söyleyen bölge vatandaşları, tepki göstermeye başladılar


Bölgedeki suların boşa aktığını söyleyen vatandaşlar, siyasilerin "ürün ekimini yasaklamak” yerine alternatifler üretmek zorundadır” dediler.


Bölge halkının birinci derecede geçim kaynakları olan Tarımcılık, sulamanın kısıtlanması durumunda, tüm kesimin etkileneceğini söylediler.


Öteyandan, bu gün İstanbul da dahi belediye eksilen baraja su taşımak için kanallar açıyor, bunlar bize örnek olmalıdır, "yasaklar” değil dediler.

Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2014-05-17 12:34:49
  • Ziyaret: 11823
  • (Suanki Oy 1.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times