Topal: 15 Temmuz Tarihe Kara Bir Leke Olarak Geçecek

Kategori Güncel
Düziçi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı İsmet TOPAL, 15 Temmuz Cuma gecesi yaşanan darbe kalkışmasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında; 15 Temmuz gecesi Türk tarihine kara bir leke olarak geçecektir dedi.

Başkanı İsmet TOPAL; 5 Temmuz Cuma gecesi yaşanan darbe kalkışmasını yapanları ve Terörün her türlüsünü kınıyor ve naletliyorum,Ahirete intikal eden, bütün şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.Yaralılarımıza da Yüce Allah'dan acilş şifalar dilyorum. Düziçi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak, hiçbir gücün Türk milletinin kararının üstünde olmadığını, seçimle gelen iktidarların yine seçimle gitmesinin demokrasi anlayışımızın temelini oluşturduğunu bir kez daha kuvvetle vurguluyoruz. Aziz hemşehrilerim, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe kalkışmasında,Askerimizin polisimize, polisimizin askerimize namlu doğrulttuğu, kendi uçaklarımızın demokrasimizin ve devletimizin kalesi olan TBMM’ni bombaladığı, sokaktaki vatandaşlarımızın üzerine mermiler yağdırıldığı ve yüzlerce can kaybının yaşandığı bu alçakça girişim, Türk tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Bütün bu olumsuz şartlar içinde tek tesellimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının büyük çoğunluğunun demokrasiden yana tavır alması ve soğukkanlı tutumu sayesinde olayların daha fazla büyüyerek bir iç çatışmaya dönüşmeden önlenmiş, demokratik rejimimizin kesintiye uğramadan yoluna devam edebilmiş olmasıdır,dedi.

TOPAL; Yüce Türk milleti, rejimine ve devletine sahip çıkmıştır.Türk Silahlı Kuvvetlerinin, kurumsal anlamda toplum vicdanında yara almaması, devletin kurum ve kuruluşlarıyla eş güdüm içinde faaliyetlerini sürdürmesi ve toplumsal bir bölünme yaşanmaması için gerekli tedbirlerin hayata geçirilmesidir. Türk milleti 15 Temmuz günü büyük ve acı bir demokrasi sınavından başarıyla geçmiştir.Bundan önce yaşanan darbelerin aksine, rejimine ve devletine sahip çıkmıştır. Bu noktada büyük Türk milletinin ortaya koyduğu feraset ve cesaret de her türlü övgüye layıktır. Darbeye karşı birleşen aziz milletimiz her türlü haksızlığa karşı duracak iradeye de sahip olduğunu birkez daha göstermiştir. Biz artık, bu ülkede yaşayan herkesin huzur içinde yaşamasını ve bir vatandaş olarak hak ettiği değerin verilmesini istiyoruz.

Darbe kalkışmasını kim yaparsa yapsın; ne şekilde ve hangi amaca yönelik olursa olsun, büyük Devlet adamı merhum Alparslan Türkeş'in dediği gibi, En kötü demokrasi en iyi darbe rejimlerinden daha iyidir. Sözlerinde olduğu gibi, Bizler demokrasi dışı, hukuk dışı her türlü girişimin sonuna kadar karşısında, Türk milletinin ve devletinin yanında yer almaya, sonsuza kadar sahip çıkmaya devam edeceğimizi buradan bir kez daha haykırıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve derneğimiz adına, Ahirete intikal eden, bütün şehit ve gazilerimizi,hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.Yaralılarımıza da Yüce Allah'dan acilş şifalar dilyorum. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın,Vatan hainlerine fırsat vermesin, Türk milletine ve Türk Devletine böyle yaşanan ihaneti göstermesin diyor, saygılar sunuyorum. diye konuştu.
 

Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-07-26 11:12:27
  • Ziyaret: 1112
  • (Suanki Oy 3.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times