Topal: Şehidimizin Babasına Gazilik, Oğluna Şehitlik Nasip Oldu

Kategori Güncel
Düziçi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı İsmet TOPAL, şehit aileleri, gaziler, yönetim kurulu üyeleri ve Osmaniye Muharip Gaziler Derneği başkanı M.Emin ESEN yönetimi ile birlikte, Gaziantep'te, polisin hücre evine düzenlediği operasyonda DEAŞ'lı 'canlı bomba' teröristin üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit olan Özel Harekat polisimiz, Hüseyin CENGİZ'in Toprak kale ilçesine bağlı Sazlık Köyünde oturan baba evinde,K.Kerim okutularak bütün şehitlerimize ve ahirete intigal eden gazilerimize dualar edildi.

Yapılan duanın ardından kısa bir konuşma yapan dernek Başkanı İsmet TOPAL yaptığı konuşmasında; Ahirete intikal eden, bütün şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Değerli Misafirler, Özel Harekat polisimiz,Hüseyin CENGİZ kardeşimiz,şahaadet serbetini içerek şehit oldu. Şehit olmak, gazi olmak, her insana ve her ailenin evladına nasip olmayacak, yüce bir makamdır.Şehidimizin babası Mehmet amcamız 1950 lerde kore savaşına katılarak gazi oldu. Şu kadere bakınız ona gazilik nasip oldu, oğlunada şehitlik nasip oldu.Ne mutlu bu makamın sahiplerine ve onların ailelerine diyoruz. 

O Mübarek şehitlerimizin ve gazilerimizin geride bıraktığı,anne, baba, eş ve çocuklarına,bizlere emanet ettiği,bu cennet vatanımıza, sonsuza kadar sahip çıkmak, yüce Türk milletinin ve bizlerin asli görevi olmalıdır.
Değerli kardeşlerim Tarihimize baktığımızda,Vatan olmamız için,Malazgirtte,Gazi Alparslanla, İstanbulun fethinde Fatih Sultan Mehmet hanla, sarıkamışta Enver paşa ile ve nice savaşlara atalarımız katılmıştır. Sakaryada,dumlupınarda,çanakkalede Gazi M.Kemal Atatürk'le birlikte dedelerimiz, kıbrıs harekatında,babalarımız,kardeşlerimiz evlatlarımız vatan için, dini ve mukeddesatı için, savaşmışlardır.

Bu günde, Anadolu'nun bağrında yetişmiş, yüreği vatan ve millet sevgisiyle dolu kardeşlerimiz, bizim evlatlarımız Asker ve polislerimiz vatanımızın güvenliğini sağlamaktadır. Onlara ve bu cennet vatanımıza sonsuza kadar sahip çıkmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle ahirete intikal eden,Gazi M.Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyor, şehit ailelerimize ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum.Şahsım ve derneğimiz adına, Şehit ailelerimizi ve bizleri yalnız bırakmayan yetkililerimize ve siz değerli misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum diye konuştu.

Daha sonra Osmaniye Muharip Gaziler Derneği başkanı M.Emin ESEN'de yaptığı konuşmasında; Bir çok ülke gezdiğini söyleyerek,Yüce Türk Milleti olarak,içimizdeki ve dışarıdaki ülkemizi bölmeye çalışan hainlere karşı çok dikkatli ve uyanık olmalıyız, bu tür hainlere karşı yeri ve zamanı geldiğinde atalarımızın osmanlı tokadını suratlarına indirmeliyiz.Ülkemiz üzerine de oynanan oyunları birlik ve beraberlik içerisinde bozmalıyız.Diye konuştu.

Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-10-19 22:54:46
  • Ziyaret: 1118
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times