Topal: Tarihte atalarımız bugünde bizim evlatlarımız şehit oluyor

Kategori Sokağın Nabzı
Düziçi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı İsmet TOPAL, şehit aileleri, gaziler, yönetim kurulu üyeleri ve Osmaniye Şehit Polis aileleri ve Gazileri yardımlaşma derneği başkanı Mahmut KAPLAN, Osmaniye Muharip Gaziler Derneği başkanı M.Emin ESEN yönetimi ile birlikte, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan polisimiz,Şehidimiz Mahmut AVA'nın Toprakkale ilçemizde ikemet eden baba evinde,Yaşini şerif okutularak bütün şehitlerimize ve ahirete intigal eden gazilerimize dualar edildi.

Yapılan duanın ardından kısa bir konuşma yapan dernek Başkanı İsmet TOPAL yaptığı konuşmasında; Ahirete intikal eden, bütün şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Değerli Misafirler, Tarihte atalarımız, bugünde bizim evlatlarımız vatan için şahit oluyorlar, görevini yapmakta iken 3 arkadaşı ile birlikte şahaadet serbetini içerek şehit olan,Polisimiz, Mahmut AVA kardeşimizdir.

Değerli büyüklerim, Tarihimize baktığımızda,Vatan olmamız için,Malazgirtte,Gazi Alparslanla, İstanbulun fethinde Fatih Sultan Mehmet hanla, sarıkamışta Enver paşa ile birlikte binlerce vatan evladı olan atalarımız nice savaşlara katılmıştır. Daha sonra, Sakaryada,dumlupınarda,çanakkalede Gazi M.Kemal Atatürk'le birlikte dedelerimiz, kıbrıs harekatında,babalarımız,kardeşlerimiz evlatlarımız vatan için, dini ve mukeddesatı için, savaşmışlardır.

Bu günde ise, Anadolu'nun bağrında yetişmiş, yüreği vatan ve millet sevgisiyle dolu kardeşlerimiz, bizim evlatlarımız, Asker ve polislerimiz vatanımızın güvenliğini sağlamaktadır. Onlar bizim evlatlarımız, onlara ve bu cennet vatanımıza sonsuza kadar hep birlikte sahip çıkmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle ahirete intikal eden,Gazi M.Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyor, şehit ailelerimize ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum.Şahsım ve derneğimiz adına, Şehit ailelerimizi ve bizleri yalnız bırakmayan dernek başkanlarımıza,yetkililerimize ve siz değerli misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.Diye konuştu.
.


Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2017-01-28 02:24:15
  • Ziyaret: 1497
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2019 Düziçi Times