Türkiye'de Geri Dönüşüm Sektörü Hızla Artıyor

Kategori Güncel

Türkiye’de geri dönüşüm sektörü hızla artıyor. Son yıllarda geri dönüşüm bilinci artıkça, geri dönüşüm hizmetleri de çoğalmaya başladı.

Geri dönüşüm sektörü önem kazandıkça kimi insanlar için bu sektör gelir kaynağı haline geldi. "Düziçi Times" muhabiri bu sektörde faaliyet gösteren Eskici İzzet Akpınar ile geri dönüşüm hizmetine yöneliş nedeni hakkında konuştu.

Akpınar konu ile ilgili olarak; "Ben daha önce inşaatlarda çalışan bir insandım. Fakat rahatsızlığımdan dolayı inşaat işini yapamaz oldum ve bu eskicilik işine girdim. Yaklaşık 5-6 aydır Düziçi ilçesinde eski demir, plastik gibi eşyaları topluyorum. Bize evinde çürümeye yüz tutmuş, kullanılmayan, çalışmayan eşyaları belli bir kilo ücreti ile vatandaşlardan topluyoruz. Biz de topladığımız eskileri Düziçi ilçesinde başka kimselere satıyoruz. Bu sektörde işi yapan herkes bir şeyler kazanıyor. Bizde kendi payımıza düştüğü kadar ücret alıyoruz" dedi.
Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2015-08-26 13:50:44
  • Ziyaret: 1202
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Düziçi Times