Yediğimiz gıdaların denetimi yapılıyor mu?

Kategori Saglık
Terminal ve Otobüslerde Gıda Denetimi Yapıldı

Gıda ve Yem Şube Müdürlüğümüz kontrol görevlileri tarafından Osmaniye Şehirlerarası Otobüs Terminalinde faaliyet gösteren gıda satış yerleri ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüsler gıda denetimine tabi tutuldu.

Gıda Kontrol faaliyetlerinde boşluğa yer bırakılamayacağını ifade eden Osmaniye Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim SAĞLAM yolcu otobüslerinde dağıtımı yapılan gıdalarında kontrol edilmesi gerektiğini, bu nedenle belli aralıklarla bu denetimlerin gerçekleştirileceğini ifade etti. Yapılan şehirlerarası yolcu otobüsleri denetimlerinde dağıtımı yapılan gıdaların son tüketim ve tavsiye edilen tüketim tarihleri, işletme kayıt ve onay numaraları, dağıtımı yapan personelin hijyeni gibi konuların kontrol edildiğini belirten SAĞLAM, kaptan ve muavinlere bilgilendirme yapıldığını ve memnuniyetle karşılandıklarını ifade etti.

Ayrıca terminalde gıda satışı yapan işletmelerinde bahsi geçen hususlarda denetlendiğini belirten SAĞLAM, terminalde satılan ürünlerin Osmaniye'nin tanıtımına destek verdiğini ve imajı ile doğrudan alakalı olduğunu, bu nedenle İl Müdürlüğü tarafından önemsendiğini ifade etti. Osmaniye Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak gıda kontrol faaliyetlerinin titizlikle devam ettiğini belirten İbrahim SAĞLAM vatandaşlarımızın güvenli gıdaya erişebilmesi için hassasiyetle görev yapıldığını ifade etmiştir.


Kaynak: Osmaniyetimes.com
Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2017-02-19 01:03:30
  • Ziyaret: 1909
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2020 Düziçi Times