Zorlu Enerji Sarıtepe-Demirciler Rüzgâr Enerji Santralinin açılışı yapıldı

Kategori Dünya
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın katılımları ile toplam 158 adet Elektrik Santralının açılışı Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde bulunan Zorlu Enerji Sarıtepe-Demirciler Rüzgâr Enerji Santralinin de aralarında bulunduğu, Sayın Cumhurbaşkanımızın canlı bağlantı yöntemiyle katıldığı törene Vali Kerem Al, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Bahçe Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Cem Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Altun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Zorlu Enerji Genel Müdür Yardımcısı Aydın Akat, Zorlu Enerji Osmaniye Bahçe RES İşletme Müdürü Oktay Ertuğrul katıldı.

 
Tören alanına kurulan ekranlardan canlı olarak izlenen Toplu Açılış Töreni programında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın yaptığı açılış konuşmalarının ardından, Osmaniye, Kırıkkale ve Aydın illeriyle canlı bağlantı gerçekleştirildi. İlk olarak Osmaniye ile gerçekleştirilen canlı bağlantıda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Vali Kerem Al ile görüşerek, açılan tesisin hayırlı olmasını temenni etti.

 
Program sonunda tesisin açılışı yapıldı. Vali Kerem Al ve beraberindekiler daha sonra tesisi gezerek incelemelerde bulundular. Vali Al’ın incelemeleri sırasında bilgi veren Zorlu Enerji Osmaniye Bahçe RES İşletme Müdürü Oktay Ertuğrul, 2016 yılı Ağustos ayında tümüyle işletmeye başlayan tesisin 31 adet rüzgâr tribününe sahip olduğunu, kurulu gücünün 80,3 MW olduğunu belirterek, Santralin 25 Bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayabileceğini ifade etti.

Yasal Uyarı: Düziçi Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
2016-11-08 20:10:34
  • Ziyaret: 2209
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz


Reklam ve İletişim

Düziçi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2020 Düziçi Times